Od dziś

Wszystko zawsze robimy „od kiedyś” byle nie od dzisiaj.

Odchudzamy się „od jutra”. To dzisiaj zjemy te czekoladki, co dostaliśmy w prezencie, żeby się nie zmarnowały. Bo szkoda.

Albo lepiej „od poniedziałku”, bo w weekend idziemy na obiad do mamy, a wiadomo, że u mamy odmówić nie można, bo się pogniewa, zmartwi i będzie gadać do wieczora.

Palenie też wielu rzuca „od poniedziałku”.

Właśnie z uwagi na weekend. Wiadomo – impreza ze znajomymi i po co się tłumaczyć, że właśnie dzisiaj rzucamy? Żeby nas namawiali na ostatniego pożegnalnego papierosa? A tak bez tłumaczeń zawsze można tego ostatniego papierosa po prostu wypalić. Czy tam te dwa ostatnie, co zostały. Ewentualnie ostatnią paczkę ….

A porządki?

Te w szafie robimy „od pierwszego”.

Tak na nowy miesiąc. Albo nawet lepiej na wiosnę, to od razu można posegregować rzeczy zimowe i te na cieplejsza porę, poukładać wszystko jak należy, bo teraz to i tak pewnie sensu nie ma, bo zaraz trzeba by od nowa wszystko robić.

A porządki w życiu?

Zawsze odkładamy

Na za tydzień, za miesiąc, za rok…

Dlatego ja postanowiłam pisać OD DZIŚ.

Nie od Nowego Roku, czyli od pierwszego. Każdy wtedy strząsa z siebie confetti, zmiata resztki zimnych ogni i nikt nie ma czasu czytać. Z resztą pewnie grono osób zajętych jest tego najpierwszego z pierwszych postanowieniami noworocznymi. Czego to oni nie zrobią od pierwszego…..

Nie piszę też od nowego tygodnia, czyli od poniedziałku. Z resztą nikt nie lubi poniedziałku. Trzeba wtedy znowu iść do pracy, choć przez weekend wielu zapomniało, że w ogóle do tej pracy musi chodzić. Było tak miło, rano można było pospać i… nagle ten przeklęty budzik. Nawet film taki zrobili „Nie lubię poniedziałku”.

Ja zacznę:

Od wtorku

Od 5 stycznia

OD DZIŚ

Reklamy

3 thoughts on “Od dziś

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s