STRAJK-2006 rok

Świat oszalał. No może świat niekoniecznie, ale Polska na pewno.

O co tutaj chodzi?  Wszyscy strajkują, to kto wybierał ten rząd ?

Strajkują nauczyciele. I nie powinniśmy się dziwić i pozwolić strajkować. W końcu to oni uczą naród, a podstawowym zajęciem tego narodu jest strajk. Dlatego strajkować powinni przede wszystkim nauczyciele, żeby nauczeni własna praktyką mogli wykształcić w tym kierunku kolejne pokolenia. Jak dołożymy kilku profesorów i doktorów, to trzeba by było pomyśleć nad studiami wyższymi na kierunku  “Strajk” i można by sobie wybierać specjalizacje:

–      okupacyjny

–      włoski

–      polski

Jaki to jest polski? Taki, który nigdy się nie kończy, tylko zmieniają się w nim twarze.

Ale dlaczego nauczyciele strajkują ? Bo nie podoba im się minister edukacji. Wielu się nie podoba. Nie od podobania on jest. Co z tego, że wymyślił wychowanie patriotyczne ? Wielkie mi rzeczy. Gdzieś te biedne dzieci muszą się uczyć, co to znaczy być patriotą. Takie lekcje są jedyną szansa. Bo niby gdzie się tego nauczą. Na polskim, gdzie omawiane są najważniejsze dzieła literatury polskiej ? No na literaturze mają się patriotyzmu uczyć ? Przecież wiadomo, że to wszystko wymyślone, żaden Soplica nie istniał, Cisy są tak naprawdę Nałęczowem i w ogóle wszystko to jedna wielka bujda.

Na historii też nie ma szans, bo historia kłamie. Podręczniki zmieniają się wraz z nauczycielami i nikt się tam jeszcze żadnej prawdy nie dowiedział.

Dlatego wychowanie patriotyczne jest wszystkim bardzo potrzebne.

Może gdyby było wcześniej, to polscy piłkarze lepiej by grali, bo robiliby to dla narodu. A już na pewno Polacy nie graliby w reprezentacjach obcych państw. “Dla narodu”, “obcych państw”. Zaraz, zaraz. To chyba już było ?

Ale nawet jeśli te argumenty ktoś jakimś cudem by obalił, to jest jeszcze jeden ważny powód potrzeby zaistnienia wychowania obywatelskiego – HYMN. Ktoś nas musi nauczyć nowego hymnu  IV RP. Jeden z dwóch najsławniejszych polskich bliźniaków dał ostatnio próbkę jak mniej więcej będzie to brzmiało. Pojawił się nawet nowy tekst. Na razie są to małe poprawki, ale kto wie, może do września coś się tam jeszcze zmieni.

Następny jest strajk pielęgniarek Następny nie tylko po nauczycielach ale też po lekarzach. lekarze już swój strajk odpracowali, bo każdy w tym kraju strajk odpracować musi. Teraz pielęgniarki.

Telewizja pokazuje jak siedzą i głodują. Tylko  nie wiadomo czy głodują dlatego, że taki jest strajk, czy dlatego, że nie mają już pieniędzy na jedzenie, bo koniec miesiąca, to dawno pieniądze się skończyły. Zresztą jak dobrze wszystko policzyć, to kończą się w tydzień, bo czynsz i inne rachunki większość pochłaniają. No więc siedzą i strajkują.

Oglądam wiadomości dalej i okazuje się, że znalazły się pieniądze na podgrzewaną murawę dla obu łódzkich klubów. Każdy dostanie 500 tysięcy złotych. Na co ? Na grzałkę do trawy?  Tak to dla mnie wygląda. A pielęgniarki dalej sobie mogą strajkować, bo przecież one już dawno grzałki mają i im nie są potrzebne. Jakby co, to oddziałowa zrobi zbiórkę na czajnik elektryczny, jak się zrzucą wszyscy pracownicy szpitala, to jakiś się zawsze kupi. A piłkarzy trzeba wspierać. Weszli do 1 ligi to grzałka do trawy im się należy. Czy tylko mnie to dziwi ?

Nic dziwnego, że coraz więcej pielęgniarek wyjeżdża. Bo gdzieś indziej mają lepiej. Jakieś unormowane godziny pracy, nie ma dodatkowych godzin z uwagi na to, że pielęgniarek coraz mniej. Tam jest coraz więcej. A pieniędzy też. To dopiero zagadka.

W sumie nie tylko pielęgniarki wyjeżdżają. Wszyscy  powoli opuszczają ten kraj ( pewnie z powodu braku “wychowania patriotycznego” w szkołach, bo gdyby było, to by wszyscy na miejscu siedzieli) Odstrajkują tylko swoje i jadą w siną dal.

No i wszyscy wyjadą.

A ostatni gasi światło.

Jak dosięgnie.

P.S. Wygrzebane z rodzinnego komputera, napisane w 2006 roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s