Leczmy się

Problemy ze służbą zdrowia są bardzo interesujące, bardzo powszechne i każdy, kto w tym kraju mieszka, ma coś na dany temat do powiedzenia. Zadając ostatnio ludziom pytanie o stan polskiej służby zdrowia najczęściej słyszałam opowieści o kolejkach, które ciągną się w nieskończoność, kolejne miesiące czeka się na wizytę u specjalisty, która dla prawidłowej, a nade wszystko skutecznej, pozwalającej na wyleczenie diagnozy powinna odbyć się właściwie natychmiast. Nawet osoby, które początkowo twierdziły, że w sumie nie jest tak źle ze służbą zdrowia, bo coś tam im się w miarę szybko udało załatwić (tylko 5 tygodni czekałam, a ludzie to i po 5 miesięcy czekają ) potem zdawali sobie sprawę, że w sumie to tylko raz im się tak udało, bo do tej poty to zawsze mieli problemy. Nie jest dobrze z tym aspektem naszego życia i nic dziwnego, że naród coraz bardziej chory i to na różnym poziomie.

Moja ulubiona postać w ostatnim czasie – pani Pawłowicz, dołożyła nam kolejną chorobę do pakietu świadczeń NFZ, gdyż uznała, że ona wie, że się zna, że sprawdziła i się przekonała – otóż homoseksualizm można leczyć. Nie wiem w sumie jak, ale na pewno Pawłowicz ma stosowne dokumenty, zaświadczenia i badania, którymi przekona NFZ do finansowania tego typu kuracji, a każdy homoseksualista zapewne pędem ustawi się w kolejce, by pozbyć się tej uciążliwej choroby w zaciszu gabinetu lekarskiego. Najprawdopodobniej dostanie jakieś leki, masaże czy inne dobrodziejstwa służby zdrowia, a potem przyzna mu się nawet sanatorium, żeby całkiem do zdrowia wrócił.

Dzięki takiemu poważnemu podejściu do sprawy lesbijki nareszcie znajdą sobie mężczyzn i zaczną praworządnie rodzić kolejnych obywateli tego cudownego kraju, przestaną być jałowymi jednostkami nie przynoszącymi narodowi żadnego zysku, a geje nie będą się ostentacyjnie obściskiwać na ulicach naszych miast i może nawet sama pani Pawłowicz im się spodoba.

Jednak musze przyznać, że jedna rzecz w jej wypowiedzi mnie natchnęła. Może jest jakimś rozwiązaniem wysyłanie na przymusowe leczenie każdego, kto głosi poglądy odmienne od naszych, wydaje się jednostką chorą i mamy poczucie, ze po odpowiedniej kuracji bardziej przystawałby do społeczeństwa. Ja ze swej strony pragnęłabym na odpowiednie leczenie wysłać zarówno panią Pawłowicz, pana Macierewicza jak i Niesiołowskiego. Nie wiem, czy wszechogarniającą nienawiść da się leczyć, nie jestem w stanie stwierdzić, czy paranoje na punkcie zamachu można uśmierzyć ani czy oszołomstwo i jego skutki da się łagodzić, ale postuluję o próby do skutku.  Nie wiem też co na ten temat sądzi NFZ, ale biorąc pod uwagę, że generalnie nie przejmuje się jakoś drastycznie chorym społeczeństwem, to ja postanowiłam się nie przejmować jego opinią. Każdy kto odstaje, kto nie pasuje, kto się wyróżnia i nic z tym nie robi powinien zostać wysłany na przymusowe leczenie, żeby uśrednić, ujednolicić i stopić nas w jedną, szarą, ogłupiałą masę.

Polacy LECZMY SIĘ !!!

Reklamy

3 thoughts on “Leczmy się

  1. To – wbrew pozorom – całkiem dobry pomysł. Nie zaraz po to, żeby ujednolicić społeczeństwo. Ale gdyby zafundować długotrwałe leczenie w/w osobom, to może dałoby się im ustawić zwoje tak, żeby były zdolne do myślenia. Może gdzieś w zakamarkach jest takie miejsce, gdzie gromadzi się chamstwo, gburowatość i bufonada- i da się to chociaż rozrzedzić. A jak już całkiem nic nie da się zrobić, to czas długotrwałego leczenia może być dla reszty społeczeństwa okresem ulgi, kiedy nie trzeba słuchać czegoś, co z rzeczywistością i myśleniem nie ma nic wspólnego, a jest tylko wytworem chorego poczucia własnej nieomylności. Nie trzeba zaraz mieszać do tego NFZ – niech zapłacą ci, którym zależy. Mogę się dołożyć.

  2. Biorąc pod uwagę, za jak wiele rzeczy płacę przymusowo w podatkach, które mają zapewnić dobre funkcjonowanie Państwa i patrząc, jak moje ciężko zarobione pieniądze idą w błoto, to taki wydatek mogłabym potraktować jako słuszną inwestycję – w dodatku z patriotyzmem w tle. Poza tym obserwuję, że społeczeństwo mamy dość solidarne, składające między sobą fundusze zupełnie dobrowolnie, więc może wspólnie dalibyśmy radę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s