Kosmiczny (Korwinistyczny) Program Polityczny

Janusz Korwin Mikke od lat (bo niestety mój wiek sprawia, że od początku tej kariery ją obserwuję) mnie zadziwia i oburza. Jakoś nigdy nawet przez chwilę przez myśl mi nie przeszło, że mogłabym go popierać i cieszyć się jego rychłym przejęciem władzy w kraju. Nie podoba mi się w jego postawie i słowach zupełnie nic. Nie trafiają do mnie jego programy ekonomiczne, które nie są do zastosowania nawet w przeciętnej firmie, bo z kilkoma miałam do czynienia i gdyby wprowadzić tam zasady JKM, to firma funkcjonowałaby może miesiąc i to przy wielkim szczęściu. A już jego stosunek do kobiet jest tak skandaliczny, że wierzyć, że dorosły mężczyzna w Europie w XXI wieku jest w stanie głośno wypowiadać takie brednie, a nie dusić je w zaciszu swojego skarłowaciałego umysłu. Szczerze współczuje jego żonie, ale prawdopodobnie nigdy nie wyrażę tego osobiście, bowedług wytycznych jej męża jest pozbawioną intelektu jednostką, która nie ma własnego zdania, a poglądy przejmuje wraz ze spermą jej władcy… małżonka znaczy. 

Słuchając tych dziwactw mam poczucie niezmienne, że trafia on doskonale do młodych ludzi na dorobku, którzy nie widzą wiele dalej niż do końca swojego nosa, ale o tym już pisałam. Nie wiem też jakim cudem trafiają do kobiet, ale widocznie są też mało inteligentne i nie rozumieją tego, że są notorycznie przez swojego idola obrażane. Ostatnio pod wpływem jednego zdjęcia doszłam do wniosku, że nie dziwi mnie absolutnie jego wysokie poparcie w Internecie w przeciwieństwie to marnego w rzeczywistości, gdyż gimnazjaliści nie posiadają praw wyborczych. A tylko dzieciaki tak bezkrytycznie uwierzą, ze przyjdzie WIELKI PAN i im tak da, da, da … nie chcą nic w zamian. Logicznie myślący wiedzą, że tak się nie da.

1463950_609496412443118_680555202_n

Ale kolejne dyskusje z młodymi korwinkami, korwiniątkami i innymi takimi postaciami sprawiły, że poczułam chęć zapewnienia im takiego życia, jakiego pragną. I powstał mój KOSMICZNY PROGRAM POLITYCZNY (a może SPOŁECZNY?)

Chciałabym, żeby można było przechodzić na korwinizm rodzinnie. Może brzmi to trochę jak przejście na inną religię, ale mam wrażenie, że WYZNAWCY Korwina trochę tak to już traktują. Najbardziej widać to w ich podejściu do całość wypowiedzi ich idola… KRULa… boga… bo co z tego, że mówi on trochę niespójnie czy nielogicznie, ale przecież ze słowem bożym się nie dyskutuje i należy wsłuchiwać się w mądrość, a nie jej brak. W każdym razie na zasady Korwina można by było przejść rodzinnie pod warunkiem, że przechodziłoby przynajmniej 5 osób z co najmniej 3 pokoleń. I od tej pory oni nie wtrącaliby się w państwo, a państwo nie wtrącałoby się do nich.

Dlaczego trzy pokolenia? Bo to zakłada, że jest tam chociaż jedno dziecko czy jedna osoba na emeryturze. I wtedy w ramach odpuszczenia składek pracującym, zaprzestaje się wypłacania emerytury lub uniemożliwia się dostęp do państwowych placówek zajmujących sie dziećmi.

Tacy korwiniści korzystają wtedy z prywatnego przedszkola lub opiekunki, a na dalszym etapie rozwoju dziecka z prywatnej szkoły. Również służba zdrowia obowiązuje ich tylko prywatna i oczywiście brak dofinansowania leków. Jakie są to przeliczniki wiem po ostatniej recepcie mojej mamy, gdzie wybiło kilkadziesiąt złoty, ale w pełnej wartości było tam grubo ponad 300. I to tylko w przypadku braku życiowej tragedii typu nowotwór czy jakikolwiek wypadek wymagający operacji i innych zabiegów.

W kwestii bycia pod opieką takich organów jak straż pożarna, policja czy wojsko – korwiniści powinni sie opodatkować na rzecz państwa podatkiem pogłównym na każdego członka rodziny, wtedy każdy będzie miał taka ochronę zapewnioną jak każdy inny obywatel. O ile dobrze zrozumiałam pana JKM – tak właśnie planowałby on podatkować ludzi w celu finansowanie służb mundurowych, wiec nie wprowadzam nic innego.

Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa, w których by pracowali tacy ludzie … posiadający obecnie pracę zostawali by tam, gdzie pracują – chciaż z natycmiastowym przejściem na umowę o dzieło – bardzo wolnorynkową. Ale z tego co widzę, że popierają Korwina głównie geniusze i ludzie niezwykle kreatywni, którzy biorą sprawy w swoje ręce zostają przedsiębiorcami. Oczywiście nie dostają oni na działalność swojej firmy żadnej dotacji, bo przecież mamy wolny rynek i prawdziwie pracowita jednostka jest w stanie sama sobie zapewnić byt.

W kwestii transportu – absolutnie nie wolno im korzystać z komunikacji miejskiej czy PKP niezależnie od wieku. Wszyscy jeżdżą tylko własnymi środkami transportu lub chodzą pieszo, jeśli ich stan posiadania nie wystarcza na samochód czy chociażby skuter dla każdego. Oczywiście korzystanie z drogi zbudowanej za pieniądze podatników i remontowanej z tychże mogą korzystać pod warunkiem uiszczenia odpowiedniej opłaty ryczałtowej.

A jeśli ktoś chciałby jeszcze coś mówić o niesprawiedliwości, bo całe państwo działałoby na innych zasadach – to jest również wpisane w założenia, bo skoro Polska miałaby funkcjonować tak jak oni po środku państwa działających na innych zasadach, to wszyscy wylądowalibyśmy w głębokiej d**ie… znaczy we wspaniałym dobrobycie.

Takie przejście byłoby jednorazowe i dożywotnie dla całej ekipy przechodzącej.
Wiem, że to jedynie zarys, ale jeśli pojawi się taka możliwość, to ja BARDZO chętnie odnalazłabym specjalistów z zakresu ekonomii, prawa i czego tam jeszcze, którzy dogłębnie by to opracowali.

Reklamy

3 thoughts on “Kosmiczny (Korwinistyczny) Program Polityczny

  1. Słuchając JKM myślę sobie, że może trzeba go pokochać? Ponieważ mam skojarzenia z głęboko upośledzonym umysłowo dzieckiem, od którego zupełnie niczego nie można wymagać i oczekiwać, można je tylko kochać…

    • W tym konkretnym (moim skromnym zdaniem – zupełnie beznadziejnym) przypadku nie mieć nadziei na nic. Na tego rodzaju przypadłość leków brak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s